piątek, 9 maja 2014

Rozwiązanie rebusów i konkursu

Na wstępie pragnę wyrazić uznanie dla wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie. Nie wiem jak się bawiliście, ale ja doskonale. Jesteście twórczy i dowcipnipowinniście prowadzić Fotodinozę (kto by miał jakie fotograficzne przemyślenia- to poproszę- chętnie zamieszczę). Rozwiązanie rebusów:
Głębia ostrości
 To zgadli prawie wszyscy.
 
Spust migawki

Tutaj nie wszyscy skumali że ten pan to hutnik prosto z huty. W sumie- nie dziwię się (cytat). No i nie wszyscy czytali w Głosie Robotniczym o "spuście surówki".

Wartość przesłony
 Ten rebus był najbardziej enigmatyczny. Nikt nie zgadł. W sumie- nie dziwię się (cytat)

Klatka filmowa
 Z tego rebusu jestem najbardziej dumny. Roman Polański był dla zmyłki- dawał, że tak powiem, rozszerzenie semantyczne. Zupełnie inaczej by to wyglądało gdybym narysował Andrzeja Wajdę. Andrzej Wajda nie ma nic wspólnego z klatką. Z pewnością.


Zmiennoogniskowy
Może być też wieloogniskowy, niech będzie. Zgadliście.


Samo body (sam korpus)
Jaki uszkodzony korpus??? Od razu widać że korpusowi nic nie jest. Jest jak spod igły! A właściwie- Igła! Jedyny taki na Allegro, Zobacz!


Potwierdzenie ostrości w wizjerze
No przecież od razu widać. Narysowane jak byk. To oczywiste Watsonie. W sumie- nie dziwię się. Ale i tak byliście całkiem blisko.

Teraz nagrody: 
Jak wiecie były dwie:
 1. Niesamowita Wręcz Satysfakcja Z Odkrycia Pokrętnego Toku Myśli Autora. lub 2. Oryginały tych rysunków- wykonanych techniką długopis Bic na papierze A4 marki Tesco, z dedykacją autora.

Ponieważ wszyscy spisali się na medal, miałem ciężki orzech do zgryzienia. Ja chyba się nie nadaję do żyri- co ziemniak, to decyzja (cytat). 

Otóż NAGRODĘ GŁÓWNĄ WYGRYWA Aśka zwana Marcinem Kokoszkiewiczem, która proszona jest o podanie na mail fabrykant@o2.pl swojej decyzji co do wyboru nagrody i ewentualnie adresu pocztowego.
Pozostałe osoby tj. Dag (+ wspomagający pan F.), Łukasz Kurtz, oraz Kri100 WYGRYWAJĄ nagrodę numer 1.

Gratulacje!

Fabrykant
z www.fabrykaslubow.pl

P.S. A w poniedziałek rano (czasu środkowo- europejskiego) wrzucimy artykuł o Przyszłości, która, przykro to pisać- już się skończyła. Zostańcie Państwo z nami, oddaję głos do studia.

3 komentarze:

  1. ej, ale byłam najpierwsza z największą liczbą trafień, że o klatce filmowej nie wspomnę! o! ale Satysfakcja Niesamowita wręcz wystarczy mi jak najbardziej.
    wygraną oblać należy, bez tego nie jest w pełni wartościowa, a i uścisk dłoni Prezesa by nie zaszkodził.
    nie, nie, nie, wcale nie wymagam za wiele ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie napisałem że się, niestety, nie nadaję na żyri. Zdaje się że jakiś zlot fanów trzeba zorganizować. Zlot z licznymi wzajemnymi uściskami. Gratuluję jeszcze raz, przepraszam zawiedzionych i pozdrawiam zadowolonych.

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Pragnę ostrzec, że wredny portal blogowy na jakim piszę bardzo lubi zjadać bez ostrzeżenia wpisy czytelników podczas ich zamieszczania. BARDZO PROSZĘ PO NAPISANIU KOMENTARZA SKOPIOWAĆ GO i w razie czego wstawić ponownie, na pohybel Google Blogger. Fabrykant.